جولای 28, 2019 مهتاب 0دیدگاه

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله روحانی‌منش ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به دستورات اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر تسهیل در آزادی زندانیان مهریه از اردیبهشت ماه سال‌جاری، عنوان کرد: تنها زندانیانی شامل این دستور می‌شوند که به دلیل مهریه در زندان هستند و زندانیانی که در کنار مهریه سایر جرایم دیگری را در پرونده خود دارا باشند شامل این دستور نمی‌شوند.

وی با تأکید بر دستور اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر مشخص شدن اوضاع زندانیان مهریه در مدت زمان کوتاهی، عنوان کرد: در گذشته برای پرداخت مهریه، اصل بر تمکن مالی بود اما در حال حاضر بر اساس قوانین جدید اصل بر اعسار زوج شناخته‌شده مگر اینکه زوجه خلاف آن را در دادگاه اثبات کند.

روحانی‌منش از آزادی ۴۹ نفر از زندانیان مهریه در مدت زمان ۲ ماهه خبر داد و گفت: قبل از ابلاغ دستور رئیس قوه‌قضاییه، ۷۵ نفر در زندان‌های استان همدان تنها به علت عدم توانایی در پرداخت مهریه حضور داشتند؛ اما از اردیبهشت ماه سال‌جاری تا کنون بر اساس دستورات رئیس قوه قضائیه، ۴۹ نفر آزاد شده و در حال حاضر تنها ۲۶ نفر به‌دلیل عدم پرداخت مهریه در زندان به سر می‌برند.

رئیس ستاد دیه استان همدان ادامه داد: پرونده ۲۶ زندانی مهریه نیز به زودی مشخص و آنان نیز آزاد می‌شوند.

روحانی منش همچنین در رابطه با سایر زندانیان جرایم غیرعمد نیز افزود: در حال حاضر ۲۹۵ نفر به علت جرایم غیرعمد در زندان‌های استان همدان محبوس هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *