جولای 25, 2019 مهتاب 0دیدگاه

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، طی احکامی جداگانه، حسن پلارک را به عنوان مشاور و دستیار ویژه فرمانده نیروی قدس و محمد جلال مآب را به عنوان مسئول اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات منصوب کرد.

در حکم سرلشکر سلیمانی برای حسن پلارک آمده است:

با صلوات بر محمد و آل محمد؛ بدین وسیله از تلاش‌های افتخار آمیز حضرتعالی در امر بازسازی، ترمیم و ایجاد بناها در عتبات مقدسه که برای سالهای طولانی همانند گذشته افتخار ماندگار ایران اسلامی، هنر و ارادت ملت ایران به ائمه معصومین (س) خواهد ماند و شما سهم اصلی را در این پایه گذاری ارزشمند داشته‌اید تشکر به عمل می‌آید.

هم اکنون که بخش مهمی از طرح‌های در دست اقدام به پایان رسیده و مجموعه‌های ضروری دیگری نیز پایه گذاری شده است، ضمن قدردانی از این جهاد ارزشمند الهی تان که ان شاالله مورد رضایت حق تعالی و قبول اهل بیت (ع) خواهد بود، جنابعالی را به عنوان مشاور و دستیار ویژه فرماندهی در امور زیر منصوب می‌نمایم.

۱- نظارت بر امر ستاد بازسازی عتبات عالیات بدون ورود به امور اجرایی اولاً تشخیص ضرورت‌ها و اولویت‌ها؛ ثانیاً بررسی مشاکل فی مابین ستاد و متولیان عراقی و ارائه آن به نیرو و کمک به حل و فصل و هماهنگی آنها.

۲- کمک به عمق بخشی اقتصادی و فرهنگی در موضوع زائری خصوصاً حماسه مهم و عظیم راهپیمایی اربعین حسینی (ع)

۳- ارتباط با بخش‌های مهم مردمی دو طرف (عراق و ایران) تحت عنوان موکب‌های حسینی (ع) برای مساعدت در این امر اولاً؛ اربعین، ثانیاً؛ حوادث طبیعی دیگری همانند سیل، زلزله و….

۴- مشارکت در کمیته اقتصادی نیرو برای کمک به خنثی نمودن تحریم‌ها

۵- عضویت در شورای فرماندهی نیرو.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *