جولای 25, 2019 مهتاب 0دیدگاه

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی ظهر پنج شنبه در نشست خبری رؤسای دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در رابطه با طرح تحول نظام سلامت برخی تشویش اذهان عمومی ایجاد می‌کنند اما باید این نکته را در نظر داشت که قطار در این ایستگاه نمی‌ایستد.

وی افزود: به عبارتی با منابع اندک سفره‌ای پهن شده است که جمع کردن آن هنر می‌خواهد اما غیرممکن هم نیست، در بسته‌های طرح تحول باید نسبت به جزئیات دقت کرد تا هزینه‌های کمرشکنی نداشته باشد، همچنین باید از سرگردانی عمومی در بخش خصوصی جلوگیری کرد،

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مراجعات متعددی که گاهی مردم را سردرگم می‌کند گفت: هنوز افراد چندین بار به بخش‌های خصوصی متعددی مراجعه می‌کنند تا به درخواست آنها رسیدگی شود.

وی با تاکید بر لزوم همکاری بین بخش‌های دولتی و خصوصی بیان کرد: هنوز برخی ما را رقیب بخش خصوصی می‌دانند.

نمکی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه از دانشگاه‌های مرده چیزی بیرون نخواهد آمد ترویج اندیشه آزادیخواهانه در دانشگاه را توصیه و پرهیز از سیاست زدگی دانشجویان را پیشنهاد کرد.

وی به بیانیه گام دوم که توسط رهبر معظم انقلاب بیان شد اشاره و افزود: این بیانیه از مهم‌ترین ارزش‌های پس از انقلاب محسوب می‌شود که سبب بحث‌های بسیاری در معاونت توسعه مدیریت و منابع شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به بحث توریسم سلامت نیز این مسئله را بسیار با اهمیت توصیف و عنوان کرد: باید مسئله و بحث توریسم سلامت را با جدیت دنبال کرد.

وی به حاشیه نشینی حدود ۳۰ درصد جمعیت کشور و مشکلات بهداشتی و روانی ناشی از این مسئله اشاره و اظهار کرد: افسردگی یکی از عوامل اصلی خودکشی و خشونت در جامعه محسوب می‌شود که باید برای این بخش نیز برنامه داشته باشیم.

نمکی بهبود شرایط واکسیناسیون را مناسب توصیف و عنوان کرد: این طرح با جدیت آغاز شده است و تا سال آینده دو واکسن به تعداد واکسن‌های موجود در خراسان رضوی اضافه خواهد شد، که با انجام می‌توان از بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرد.

وی افزود: باید سیستم ارجاع به دلیل بار سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی با افتتاح پایلوت به سایر استان‌های کشور نیز منتقل شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: باید پایگاه‌های سلامت را جدی گرفته و در بحث بهداشت دهان و دندان که به شدت عقبیم توجه ویژه‌ای شود، که این امر به ویژه در مناطق کم برخوردار متأسفانه مورد کم توجهی قرار گرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *