آگوست 24, 2019 مهتاب 0دیدگاه

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار روز شنبه در نشست با بانوان منتخب استان مرکزی در اراک اظهار داشت: سال گذشته در زمینه تقویت اقتصادی زنان  ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات با هدف ایجاد کسب و کار و اشتغال پایدار برای زنان روستایی از محل صندوق توسعه ملی تخصیص یافت که تاکنون بیش از ۹ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین بر اساس آمار ثبت شده، ۴۱ درصد اعتبارات طی سال گذشته توسط زنان روستایی برای ایجاد اشتغال پایدار جذب شده است.

ابتکار خاطرنشان کرد: این اتفاق بزرگ در سطح ملی نشان دهنده روند رو به رشد و آینده ساز زنان چه در روستا و چه در شهرها در حوزه اقتصاد کشور است و پیش‌بینی می‌شود این روند با حضور زنان تحصیلکرده و دختران جوان که تحصیلات دانشگاهی دارند برای اشتغال در بازار کار ادامه پیدا کند.

وی بیان داشت: همچنین طرحی برای زنان سرپرست خانوار با تمرکز و رویکرد مشاغل خانگی در حال اجرا است که این طرح در استان مرکزی با همکاری جهاد دانشگاهی در حال پیگیری است.

ابتکار ادامه داد: در این ارتباط هم، در موضوع مهارت عمومی کسب و کار و مهارت های تخصصی همینطور زنجیره ارزش، چگونگی تامین مواد اولیه و چگونگی بازاریابی کالاها و خدمات آموزش هایی پیش بینی شده و این طرح در سطح ملی حداقل برای ۱۲ هزار از زنان هدف گذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که مشاغل خانگی بر اساس نیازهای جامعه اتفاق افتد و مشاغل خانگی با ویژگی خاص دنبال شود و از خدمات عصر دیجیتال برخوردار گردد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و بانوان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از کارهایی که در حوزه زنان اتفاق افتاده، بازگشت دروس تربیت بدنی به دوره ابتدایی است که با رایزنی وزیر آموزش و پرورش این مهم تحقق پیدا کرد و در این خصوص دوره تخصصی برای ۶۷ هزار معلم تابستان سال گذشته و امسال در آموزش و پرورش برگزار شده است.

ابتکار ادامه داد: همچنین پیگیری مسائل مناسب سازی فضای ورزش مدارس دخترانه از دیگر برنامه‌های انجام شده در حوزه معاونت امور زنان و بانوان رئیس‌جمهور است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *