آگوست 23, 2019 مهتاب 0دیدگاه

کامران مدنی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سومین دوره رقابت های آزاد بین المللی شطرنج جام آفتاب استان مرکزی یادواره فتوای امام خمینی(ره) با حضور بیش از ۲۵۰ شطرنج باز با عنوان هفته دولت و از سری برنامه های ورزشی کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی و یک هزار شهید شهرستان خمین عصر امروز (جمعه) با حضور مسئولان استانی و محلی در مجموعه فرهنگی بیت تاریخی امام راحل در خمین آغاز شد و تا هفتم ماه شهریورماه جاری ادامه دارد.

رئیس هیات شطرنج استان مرکزی افزود: در این رقابت های بین المللی شطرنج بازان کشورهای اتریش، پرتغال، ارمنستان، چین، افغانستان، عراق، روسیه، گرجستان، آذربایجان و ایران شرکت دارند.

 مدنی بیان داشت: ورزشکاران در دو گروه بالای ریتینگ ۱۹۰۰ و زیر ۱۹۰۰ در ۹ دور به روش سوئیسی به رقابت می پردازند.

رئیس هیات شطرنج استان مرکزی تصریح کرد: بر اساس آیین‌نامه فنی مسابقات، زمان مجاز تاخیر برای هر بازیکن ۳۰ دقیقه از زمان آغاز هر دور می باشد و زمان بازی برای هر بازیکن ۹۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه پاداش برای هر حرکت از اولین حرکت بازی می باشد.
 
مدنی اظهار داشت: رده‌بندی نهایی بر اساس امتیازات کسب شده در پایان تعیین خواهد شد. چنانچه دو یا چند بازیکن امتیازاتی برابر کسب کنند برای تعیین رتبه آنها از گره‌گشایی به ترتیب اولویت تعیین شده فنی استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: اعضای هیات ژوری متشکل از سه عضو اصلی و دو ذخیره پیش از شروع دوره اول مسابقات(در جلسه فنی) برگزیده شدند. اعتراض به رای سرداور باید حداکثر تا ۳۰ دقیقه پس از پایان دوره به صورت کتبی همراه با مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به یکی از اعضای هیات ژوری تسلیم شود.

مدنی خاطرنشان کرد: در صورت پذیرفته شدن اعتراض و تغییر رای مبلغ مورد نظر به معترض عودت داده می شود و در صورت ناموفق بودن اعتراض، این مبلغ نزد کمیته برگزاری مسابقات باقی خواهد ماند مگر اینکه اعضای هیات ژوری تصمیم دیگری اتخاذ کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *