آگوست 14, 2019 مهتاب 0دیدگاه

سرهنگ حسین قبادیبصیر در گفتگو با خبرنگار مهر از حضور یک تیم جهادی در استان کرمانشاه و به منظور ارائه خدمات درمانی به محرومین خبر داد.

وی افزود: این تیم جهادی از ۲۴ الی ۳۱ مرداد ماه به استان کرمانشاه خواهند آمد و خدمات درمانی و فرهنگی ارائه می‌کنند.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه تصریح کرد: گروه جهادی هدایت که هم اکنون بیش از ۵۰۰ نفر عضو دارد با بخشی از نیروهایش در منطقه هلشی کرمانشاه، خدمات پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی ارائه خواهند کرد.

قبادی‌بصیر افزود: گروه جهادی مذکور در قالب فعالیت های فرهنگی نیز به مباحثی چون مشاوره خانواده و مسائل مربوط به حوزه زنان و کودکان می پردازند. همچنین در حوزه معرفی محصولات فرهنگی نیز با توجه به منطقه حضور فعالیت می کنند.

وی گفت: علاوه بر کادر درمانی در حوزه های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی، تعدادی روانشناس و مشاور دینی نیز این گروه ها را همراهی کرده و به مردم خدمات ارائه خواهند کرد.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه افزود: ۱۸۰ نفر از اعضای این گروه جهادی درمانی- فرهنگی هم اکنون در کرمانشاه مستقر هستند و طی دو روز آینده فعالیت خود را در منطقه هلشی آغاز خواهند کرد.

قبادی‌بصیر گفت: اعضای این گروه از سراسر کشور هستند و در قالب متخصصان در حوزه های مختلف درمانی، به مردم منطقه محروم سرفیروزآباد با مرکزیت هلشی خدمات درمانی ارائه می کنند.

وی تصریح کرد: مردم روستای محروم اطراف هلشی برای بهره گیری از خدمات مذکور توسط مینی بوس به هلشی انتقال داده می شوند و پس از درمان مجدد به روستای خود بر می گردند.

قبادی بصیر از تجهیز دو درمانگاه به این منظور خبر داد و گفت: خدمات درمانی در درمانگاه های مذکور ارائه خواهد شد و تیم سیار دامپزشکی این گروه نیز به مردم منطقه ارائه خدمت خواهند کرد.

وی در خصوص سابقه این گروه جهادی نیز گفت: این گروه جهادی سال ۹۴ تشکیل شده و خدمات زیادی به مردم محروم استانهای مختلف از جمله استانهای ایلام، خوزستان، لرستان و …ارائه کرده و اکنون برای خدمت به مردم نقاط محروم به کرمانشاه سفر کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *